A népművelés jeles képviselője, Horváth György emléktáblájának ünnepélyes felavatására került sor Szombathelyen, a régi MMIK épületében. Az esemény méltó módon idézte fel a művelődési életben végzett jelentős munkáját, és emléket állított elkötelezett tev


A Dr. Kiss Gyula Baráti Kör kezdeményezésére, barátok és népművelők közös anyagi támogatásával valósult meg az az emléktábla, amelyet pénteken avattak fel Horváth György (1943-2020), az MMIK egykori igazgatójának emlékére. Az ünnepélyes esemény helyszíne az intézmény régi épülete volt, amely az Ady tér 5. szám alatt található.

Nagy érdeklődés kísérte az eseményt, ahol egykori kollégák, barátok és ismerősök gyűltek össze a vasi népművelő szakmából. A Vas vármegyei közgyűlés elnöke, Majthényi László, és Szombathely polgármestere, dr. Nemény András, közösen leplezték le pénteken az emléktáblát, amelyen az öt évvel ezelőtt elhunyt Horváth György bronzba öntött portréja található. Az esemény méltó módon idézte fel a neves népművelő életét és munkásságát.

Horváth György emlékére Emlékezzünk Horváth Györgyre, akinek élete és munkássága mély nyomot hagyott mindannyiunkban. Ő nem csupán egy név volt, hanem egy inspiráló személyiség, aki szenvedéllyel és eltökéltséggel közelítette meg mindennapjait. Azok a pillanatok, amikor együtt nevettünk, vagy komoly dolgokról beszélgettünk, mind-mind örökre belevésődtek szívünkbe. György mindig is a közösség szolgálatának szentelte magát, és olyan értékeket képviselt, mint az empátia, a tisztelet és a kitartás. Sokat tanulhattunk tőle arról, hogy hogyan lehetünk jobbak, és hogy miként támogathatjuk egymást az élet nehéz pillanataiban. Az ő szellemisége tovább él közöttünk, és emléke mindig inspirációt nyújt a jövőnk építésében. Emléke előtt tisztelettel adózunk, és szívünkben őrizzük mindazt, amit tőle kaptunk. Horváth György sosem feledhető.

Az emléktábla a hajdani Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ (innen a máig eleven név: MMIK) ma népfőiskolai keretben funkcionáló épületében, az aulában, a színházterembe vezető egyik ajtó mellett kapott helyet. A Horváth György tiszteletére megrendezett eseményen közreműködött Bagári Katalin, Benke Éva, dr. Csider Sándor, valamint Joó Nikoletta, Mátyás Gyöngyi (fuvola), Sárközi Gábor (nagybőgő), Sebők Lívia (népdalénekes, népzenész).

Related posts