Drogkereskedelem révén keresték a "nyugdíjkiegészítést" - A rendőrség lecsapott egy kábítószer-előállító üzemre, amelyet három férfi irányított: egy 70, egy 72 és egy 48 éves. - PestiSrácok
Drogokból finanszírozták a "nyugdíjkiegészítést" - A rendőrség lecsapott egy kábítószer-előállító üzemre, amelyet három férfi irányított: egy 70, egy 72 és egy 48 éves. Az akció részleteit a PestiSrácok.hu tette közzé 2025. április 5-én.
Egy 70 és egy 72 esztendős férfi, együtt egy 48 éves vegyész, állt a csepeli kábítószer-előállító üzem működtetésének élén. Ezt az üzemet most a NAV és a rendőrség közös erővel számolja fel egy nagyszabású akció keretében.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) három férfit állított elő a Csepelen felfedezett kábítószerlabor ügyében – jelentette be Jeney Áron, a KR NNI vezetője szombaton, egy budapesti sajtótájékoztatón. Az ügy súlyosságára először Horváth László, a kábítószer-kereskedelem visszaszorításáért felelős kormánybiztos hívta fel a figyelmet pénteken.
Jeney Áron dandártábornok tájékoztatása szerint a rendőrség az első jelzést a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) kapta. A nyomozók először egy 70 esztendős budapesti férfit azonosítottak, aki gyanús csomagokat rendelt. Az ő kapcsolati hálóján keresztül jutottak el egy 72 éves pest megyei férfihoz. A hatóságok megítélése szerint mindketten részt vettek kábítószer előállításában. A két idős férfi április 1-jén került őrizetbe.
A nyomozás során sikerült azonosítani a feltételezett "vegyészt", egy 48 éves budapesti férfit, aki gyanúsítottként került kihallgatásra, majd őrizetbe is vették. A házkutatások révén a rendőrség felfedezett egy csepeli vegyi üzemet, amely hivatalosan legálisan működött, ám a nyomozók szerint illegális tevékenységek is zajlottak a falai között.
A hatóságok nem kevesebb mint 100 kilogramm kristályos anyagot foglaltak le, amelynek fekete piaci értéke körülbelül 500 millió forintra rúg.
Emellett 7,5 tonna olyan anyagot is találtak, amelyből könnyen állítható elő kábítószer - ennek potenciális piaci értéke 12 milliárd forint lenne.
A dandártábornok tájékoztatása szerint a rajtaütés idején aktív tevékenység zajlott az üzemben. A helyszíni vizsgálat még folyamatban van, és a különféle vegyi anyagok azonosítása várhatóan több hétig el fog tartani. Teleki József, a NAV Repülőtéri Igazgatóságának vezetője elmondta, hogy a pénzügyi ellenőrök március 6-án egy Németországból érkezett csomag átvizsgálása során bukkantak rá először gyanús kristályos anyagra. A laboratóriumi elemzések alapján megállapították, hogy bár ez az anyag önállóan nem minősül kábítószernek, viszonylag könnyen előállítható belőle egy illegális szer.
A pénzügyőrök alapos ellenőrzés keretében 132 dobozt vizsgáltak meg, amelyekben összesen 3,5 tonna kristályos anyagra bukkantak. Érdekes módon a csomagolás és a fuvarlevél egyaránt hiányos volt, mivel az áru pontos megnevezése nem szerepelt rajtuk. A folyamat során a hatóságok jelentős értékű vagyontárgyakat is lefoglaltak, amelyek további kérdéseket vetettek fel.
Öt és fél millió forint készpénz, hatvanezer euró, harmincmillió forint értékű kötvény, valamint olyan iratok, amelyek a kábítószer előállításának részletes utasításait tartalmazták.
A nyomozás következő fázisában kiderülhet, hogy az üzem milyen termékeket állított elő legálisan, valamint milyen illegális tevékenységeket folytatott. Emellett a nyomozók alaposan megvizsgálják az alkalmazottak körét is, hogy felderítsék a lehetséges összefonódásokat és titkos információkat.
Az Index kiemelt képe: MTI/Lakatos Péter.
Persze, szívesen segítek! Milyen témában szeretnél Facebook hozzászólást írni? Kérlek, írd le a tartalmat, és én segítek egyedivé tenni!
Kapcsolódó témákkábítószer-kereskedelemNemzeti Nyomozó IrodaRendőrség