A kínai vállalatok jelenléte az Egyesült Államok feketelistáján folyamatosan növekszik, ami új kihívások elé állítja a globális kereskedelmet és a technológiai együttműködést.


Bár a listára kerülés nem mindig von maga után az Egyesült Államok kormányának hivatalos szankcióit, mégis a figyelmeztetés jelentős hatással van az amerikai vállalatok döntéseire, és sok esetben eltéríti őket attól, hogy üzleti kapcsolatokat építsenek ki a felsorolt cégekkel.

Az idei évben először került fel a Pentagon feketelistájára a COSCO hajózási társaság, a Tencent technológiai óriás, az akkumulátorokat gyártó Contemporary Amperex Technology Co. Ltd (CATL), valamint a China National Offshore Oil Corp. nemzetközi olajkereskedelmi ágazata. Elemzők véleménye szerint ezek a vállalatok hasonló kihívásokkal nézhetnek szembe, mint a kínai Huawei, ami magában foglalja a megnövekedett működési költségeket, a megfelelési nehézségeket és a márka hírnevének csökkenését.

Az S&P Global Commodity Insights szerint a piaci szereplők meglepődve láttak néhány nevet az idei listán. A COSCO a világ egyik legnagyobb hajózási vállalata, és nagy olaj- és gáz-/LNG-szállító tartályhajók flottáját üzemelteti. A COSCO 1417 hajóból álló flottája közül 229 tartályhajó flottája és 85 LNG-hajója van. A védelmi minisztérium feketelistára helyezése magasabb szállítási díjakat eredményezhet a nagy olajszállító tartályhajók számára. A COSCO nem kommentálta, hogy felvették a kínai katonai vállalatok listájára.

Az S&P Global Commodity Insights információi alapján a Tencent és a CATL a Pentagon döntését "hibának" titulálták.

Related posts