Feltételes szabadlábra helyezhető a lúgos orvos, aki a börtön falai között várja sorsának alakulását.


A Fővárosi Törvényszék hivatalos tájékoztatót tett közzé Bene Krisztián, közismertebb nevén a "lúgos orvos" ügyében hozott határozatával összefüggésben.

A 24.hu híradása szerint a Fővárosi Törvényszék hivatalos közleményben jelezte, hogy az illetékes büntetés-végrehajtási bíró a saját jogi és szakmai meggyőződése, valamint belátása alapján hozta meg a döntést a "lúgos orvos" feltételes szabadlábra helyezéséről. Fontos megjegyezni, hogy ez a döntés jelenleg nem jogerős.

A bíró a feltételes szabadlábra helyezés mellett különféle magatartási normákat is megfogalmazott Bene Krisztián számára.

Az elítéltnek a feltételes szabadság időtartama alatt pártfogó felügyelet alatt kell maradnia.

Bene nem léphet kapcsolatba az áldozatával, Renner Erikával, sem közvetlenül, sem pedig más személyek közvetítésével.

Kötelező, hogy távolságot tartson az áldozat otthonától és munkahelyétől.

A feltételes szabadlábon töltött időszak alatt az ország határait nem lépheti át.

A bíróság hangsúlyozta, hogy a pártfogó felügyelet és a speciális magatartási szabályok alkalmazása kizárólag a feltételes szabadságra bocsátás esetén lehetséges. Ha az elítélt a büntetése teljes letöltése után szabadul, akkor nem lenne lehetőség ilyen típusú nyomon követésre.

Mint ismert, 2013. március 12-én Bene Krisztián, aki akkor a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója volt, megtámadta korábbi partnerét, Renner Erikát annak óbudai otthonában. A támadás során elkábította, megkötözte, majd maró lúgot öntött a nő nemi szervére és annak környékére, súlyos sérüléseket okozva. Az elhúzódó büntetőeljárás végén, 2018-ban Bene Krisztiánt jogerősen 11 év börtönbüntetésre ítélték, és örökre eltiltották orvosi hivatásának gyakorlásától.

Renner Erika aggodalmát fejezte ki a feltételes szabadságra bocsátás hírével kapcsolatban. Elmondása szerint továbbra is hiányzik belőle a biztonságérzet, és attól fél, hogy Bene Krisztián szabadlábra helyezése veszélyeztetheti az életét. Hangsúlyozta, hogy a támadás óta eltelt időszakban nem kapott megfelelő védelmet, és most még inkább kiszolgáltatott helyzetbe került.

A büntetés-végrehajtási bíró határozata jelenleg nem tekinthető jogerősnek, mivel az ügyészség fellebbezést nyújtott be ellene. A végleges döntést a Fővárosi Törvényszék másodfokú tanácsa fogja meghozni a következő hetek során. Az ügyészség véleménye szerint a feltételes szabadságra bocsátás nem indokolt, figyelembe véve a bűncselekmény súlyosságát és az elítélt viselkedését.

Related posts