Íme az amerikai feldolgozóipar jövőbeli lehetőségei és kihívásai.

Az ISM közzétette legújabb felmérésének eredményeit, amelyek az amerikai feldolgozóipari szektor jövőbeli kilátásait tükrözik. A beszerzési-menedzserindex a várakozásokkal összhangban, májushoz képest enyhe emelkedést mutatott, ám a foglalkoztatási és aktivitási perspektívák romlása figyelhető meg. Emellett az árnyomás továbbra is jelentős mértékben fennmaradt.
A júniusi statisztikák alapján az ISM feldolgozóipari beszerzési-menedzserindexe a májusi 48,5 pontról 49 pontra emelkedett, ami meghaladja a várakozások szerinti 48,8 pontot. Az áremelkedési várakozásokkal foglalkozó index 69,4 pontról 69,7 pontra nőtt, szemben a várt 69 ponttal. Ezzel szemben a foglalkoztatottság indexe 46,8 pontról 45 pontra csökkent, míg az új megrendelések 47,6 pontról 46,4 pontra mérséklődtek.
Az ISM felmérésének közzététele egybeesett a Munkaügyi Statisztikai Hivatal (JOLTS) legfrissebb tájékoztatásával is, amely az üres álláshelyek számát érinti. A legutóbbi adatok szerint az álláshelyek száma a májusi 7,391 millióról 7,769 millióra nőtt, meghaladva a várakozásokban szereplő 7,3 milliót. Emellett a kilépések száma is emelkedett: a májusi 3,215 millióról 3,293 millióra nőtt.
A júniusi adatok, amelyek a kilátásokat tükrözik, összességében nem mutatnak erős eredményeket: a nyomás az árakra továbbra is jelentős, és az ISM BMI index alapján a foglalkoztatottság helyzete sem javult.
A munkaerőpiac élénkülését jelzi, hogy egyre többen hagyják el munkahelyüket, és nő az üres álláshelyek száma.