Fedezd fel az új támogatási lehetőségeket: milliárdos támogatásokra pályázhatnak most a termelők - Agro Napló


Új lehetőségek nyílnak a hazai halgazdálkodás és akvakultúra területén, melyek célja a szektor fejlesztése. A legfrissebb pályázati felhívások révén összesen több mint 8 milliárd forint áll rendelkezésre, amely augusztustól érhető el a halgazdálkodók, akvakultúrával foglalkozó cégek, valamint a halfeldolgozók számára. E támogatások a MAHOP Plusz program keretében valósulnak meg - tudatta Nagy István agrárminiszter.

Nagy István bemutatta a legújabb pályázati lehetőséget, amely az akvakultúrával foglalkozó cégek, közintézmények és civil szervezetek számára érhető el, összesen 6,3 milliárd forint keretösszeggel. A támogatás célja a termelői beruházások serkentése, valamint a környezetbarát és energiahatékony technológiák széleskörű elterjesztése. A pályázat lehetőséget kínál új akvakultúra-telepek létrehozására, meglévő létesítmények modernizálására, gépek és eszközök beszerzésére, állategészségügyi fejlesztések végrehajtására, klímasemleges beruházásokra, valamint adatgyűjtési és elemzési technológiák beszerzésére is. A projektek támogatási intenzitása a mikro-, kis- és középvállalkozások számára 60%-os, a vissza nem térítendő támogatás összege pedig 6 millió forinttól akár 400 millió forintig terjedhet – tájékoztat az Agrárminisztérium közleménye.

A tárca vezetőjének tájékoztatása alapján a halfeldolgozással foglalkozó cégek számára egy különleges pályázati lehetőség nyílik meg, amelynek keretösszege közel 1,7 milliárd forint. Ez a pályázat a korszerű, energiahatékony halfeldolgozási technológiák bevezetésére, új illetve továbbfejlesztett termékek és feldolgozási eljárások alkalmazására, valamint korszerű vállalatirányítási rendszerek integrálására ösztönöz. A felhívás célja, hogy támogassa a konyhakész, szálkamentes, magas hozzáadott értékű termékek előállítását, emellett pedig a hulladékkezelési és melléktermékek hasznosításával kapcsolatos fejlesztéseket, valamint a munkavédelmi és higiéniai beruházásokat is.

A támogatási intenzitás 50%, az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 5 millió forinttól 400 millió forintig terjedhet. Mindkét pályázati lehetőség az Európai Unió és Magyarország társfinanszírozásával, a MAHOP Plusz program keretében valósul meg, hozzájárulva a hazai halgazdálkodási ágazat modernizációjához, versenyképességének és fenntarthatóságának erősítéséhez.

Related posts