Játékok birodalma a szakadék peremén: a Ubisoft és a Tencent között folytatott tárgyalások nem hozták meg a várt megállapodást.

A szakértők véleménye alapján Trump hatalomra jutása komoly következményekkel járhat az európai és a magyar gazdaságra, valamint a befektetési környezetre is. Milyen változásokra készülhetünk? Ezt a kérdést járjuk körbe meghívott szakértőinkkel december 10-én, az idei év utolsó Portfolio Signature klub eseményén. Csatlakozzon hozzánk, és tudjon meg többet a várható fejleményekről!
A Guillemot család, a Ubisoft legnagyobb részvényese az elmúlt hetekben tárgyalásokat folytatott a Tencenttel és más befektetőkkel a francia videojáték-gyártó kivásárlásának finanszírozásáról.
Az alapító család azonban elkötelezett amellett, hogy megőrzi irányítását a Just Dance, Far Cry és Tom Clancy's videojáték-sorozatok fejlesztését végző cég fölött.
A Tencent, mint a Ubisoft második legnagyobb részvényese, még mindig mérlegeli, hogy részt vegyen-e a vállalat felvásárlásában, illetve hogy növelje-e a részesedését. A kínai techóriás azt szeretné, ha nagyobb befolyással bírhatna a jövőbeli igazgatósági döntésekben, különösen a készpénzáramlás elosztása kapcsán. Ezzel kapcsolatban azonban eddig nem tudott megállapodásra jutni a Guillemot családdal.
A tárgyalások hátterében az áll, hogy a Tencent igyekszik megakadályozni a Ubisoft ellenséges felvásárlását más befektetők által. A kínai vállalat stratégiája a türelmes várakozás, amíg az alapító család beleegyezik az üzletbe. Ugyanakkor a Tencent azt is mérlegeli, hogy a jelenlegi közel 10 százalékos részesedése elegendő lehet-e a Ubisofttal való játéküzleti együttműködés fenntartásához.
A Ubisoft képviselője a helyzetre reagálva így nyilatkozott:
Még mindig elkötelezettek vagyunk amellett, hogy minden érintett fél érdekeit figyelembe véve hozzuk meg döntéseinket. Ezzel összhangban, ahogyan már korábban említettük, a vállalat alaposan áttekinti az összes lehetséges stratégiai alternatívát.
A felvásárlási tárgyalások hátterében a részvényárfolyam zuhanása áll. Néhány kisebbségi részvényes, köztük az AJ Investments, a Ubisoft magánkézbe vételét vagy egy stratégiai befektetőnek történő eladását szorgalmazta. A vállalat részvényei az elmúlt évtized legalacsonyabb szintjére estek szeptemberben, miután a vártnál gyengébb eladások miatt csökkentette kilátásait a cég, és elhalasztotta az "Assassin's Creed Shadows" megjelenését.
A Ubisoft friss bejelentése szerint leállítja az XDefiant című játékának fejlesztését, ami ahhoz vezet, hogy bezárja San Franciscóban és Oszakában működő gyártóstúdióit. Ezen felül Sydneyben is csökkenti a gyártási tevékenységeit.
A tulajdonosi szerkezetet tekintve a Guillemot család a cég 15 százalékát birtokolja, míg a Tencent valamivel kevesebb, mint 10 százalékot. A család a Ubisoft nettó szavazati jogainak mintegy 20,5 százalékát, a Tencent pedig 9,2 százalékát birtokolta április végén, a cég legutóbbi éves jelentése szerint.
Forrás: Reuters hírügynökség
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a benne foglalt információk csupán tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a szakmai jogi tanácsadást.