Feltárult, honnan szerezném be a szükséges forrást Rákosrendező megvásárlásához.


A Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője az Indexnek elmondta, hogy a Budapesti Közművek (BKM) a MOHU-tól származó forrásokból tudja megvásárolni a rákosrendezői telket.

Vitézy Dávid azt mondta, hogy a rákosrendezői telekre a BKM-nek a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert "ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város" - fogalmazott a frakcióvezető.

A 33 milliárd forint ugyan elég az első két részlet kifizetésére - amelynek összege 30,5 milliárd forint - de a harmadik részletet, a 20,9 milliárd forintot még elő kell teremtenie a városnak 2039-ig - közölte Vitézy Dávid.

Vitézy Dávid véleménye szerint a terület rendbe hozatalát és fejlesztését a magántőke bevonásával kell megvalósítani, de fontos, hogy a telek lehetőség szerint a főváros tulajdonában maradjon. Ennek értelmében a beruházók csupán a felépítmény tulajdonjogát birtokolnák.

A Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője szerint emellett az is fontos, hogy mi és hogyan épül, milyen magas épületek, milyen funkcióval jönnek létre. Azt, hogy mennyi támogatott bérlakás épüljön, a városnak kell megmondania, nem a befektetőnek - tette hozzá.

Vitézy Dávid hangsúlyozta, hogy három alapvető követelmény szükséges ahhoz, hogy Rákosrendező területén építési telkeket alakíthassanak ki. Az első két feltétel – a hulladék eltakarítása és a terület kármentesítése – gyakran terítékre kerül, míg a harmadik, amely a legkomplexebb kihívást jelenti, a vasút rekonstrukciója.

Related posts