ÉletKÉKek: Sajtófotó kiállítás nyílt Tatabányán az Autizmus Világnapján – Képes beszámoló!


ÉletKÉKek címmel nyílt meg Flajsz Péter Gergő fotóriporter lenyűgöző kiállítása a József Attila Könyvtárban. Az emeleti Galériában a sajtófotóiból készült válogatás vonzza a látogatókat, míg a Kávézóban a Kék Madár Közösség mindennapjainak varázslatos pillanatai elevenednek meg. Az esemény az Autizmus Világnapja tiszteletére szervezett programsorozat részeként valósult meg, hangsúlyozva a közösség és az érzékenyítés fontosságát.

Színek és árnyékok játéka. A Kék Madár Közösség életének egy-egy emlékezetes pillanata elevenedik meg. Itt került megrendezésre Flajsz Péter Gergő izgalmas kiállítása. Dr. Konczer Erik alpolgármester elismerő szavakkal méltatta az Autizmus Világnapi programsorozatot. Tatabányán a Turul Emlékmű kék fényben ragyog, és a JólLÉT délután mellett vasárnap egy különleges Kék Koncert is várja az érdeklődőket, az egyre növekvő közösség tagjait.

Sugár Gabriella, a Léleksegítő Alapítvány kuratóriumi tagja és a Kék Madár Közösség megálmodója, a József Attila könyvtárban tartott kiállításának megnyitóján a kapcsolódás fontosságáról beszélt. A rendezvény során mélyen megérintette a közönséget az a gondolat, hogy a közösségi kapcsolatok és az empátia alapvető szerepet játszanak az emberi életben.

A kapcsolódás az emberi lét egyik legfontosabb alapköve. A mély kapcsolatok és a társas kötelékek hozzájárulnak boldogságunkhoz és egészségünkhöz – ez a megállapítás számos szakértő véleményében visszaköszön. Flajsz Péter Gergő lenyűgöző fotóin ennek a csodálatos pillanatnak a különböző megnyilvánulásait örökítette meg, amelyek egyedülálló módon tükrözik a kapcsolatok varázsát.

Kiemelte: a képek bepillantást engednek egy olyan világba, amelyről azt gondolják még ma is sokan, hogy zárt, sötét, magába forduló emberekkel van tele. Ez a kiállítás ennek a cáfolata. Barátokról mesél, kellemes élményekről, hangulatokról, érzésekről, amelyeket Flajsz Péter Gergő remekül tolmácsolt, vett észre.

Kiemelte, hogy a kiállítás koncepciójának megalkotásával egy időben csatlakozott a projekthez Belinszki Zoltán, aki író és dramaturg egyben. Versei párbeszédet folytatnak a képekkel, amelyek így tökéletesen kiegészítik egymást.

A sajtófotókból összeállított anyag pedig láttatja az erőt, a kitartást, a fényeket, a hagyományokat, és az idős asszonyt, Rózsát, akinek végigkövethető egy napja. Végül egy októberi zarándokútról is szólt a megnyitón, amely szeretné felhívni a figyelmet az alapítványra, az autizmussal élőkre.

Related posts