A világszerte elismert kínai egyetem bővíti partnerségi kapcsolatát a magyar felsőoktatási intézményekkel.


A Magyar Nemzeti Bank november 21-22-én már ötödik alkalommal rendezi meg a Budapest Eurasia Forumot, amely a Matolcsy György jegybankelnök által megfogalmazott "tehetség-tudás-technológia-tőke négyesének" hívó szavait állítja középpontba. A konferencia témájához kapcsolódva a fórumon együttműködési megállapodás született a világ élvonalához tartozó Tsinghua Egyetem, az MNB, továbbá a Budapesti Metropolitan Egyetem és a kecskeméti Neumann János Egyetem között - közölte az MNB pénteken az MTI-vel.

A jegybank különös figyelmet fordít az eurázsiai térség geopolitikai, gazdasági és társadalmi dinamikájára. Ennek keretében arra törekszik, hogy olyan közös együttműködési és kommunikációs platformot alakítson ki, amely lehetővé teszi a térség fontos intézményeivel való hatékonyabb kapcsolattartást és együttműködést.

Az MNB által kezdeményezett Eurasia Forumon Matolcsy György jegybankelnök meghívására felszólal a pekingi Tsinghua University PBC School of Finance dékánja, Jiao Jie professzor is.

- közölték.

A kétnapos konferencia során a két intézmény között megújították a hét évvel ezelőtt létrejött megállapodást. Ezenfelül a Magyar Nemzeti Bank két kiemelt partnerintézménye, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a kecskeméti Neumann János Egyetem (NJE) is csatlakozott az együttműködéshez, ezzel tovább erősítve a közös célok elérésére irányuló törekvéseiket.

Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, és Jiao Jie professzor mellett a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora, Kocziszky György, valamint a kecskeméti Neumann János Egyetem kuratóriumi elnöke, Csizmadia Norbert is aláírta az együttműködési megállapodást.

A partneregyetemek aktív részvétele a közös projektekben jelentős mértékben hozzájárul a versenyképes oktatási rendszer fejlődéséhez, valamint új együttműködési lehetőségeket teremt a résztvevő intézmények számára.

A Tsinghua Egyetem közgazdaságtudományi és pénzügyi karát a kínai jegybank, a People's Bank of China alapította 2012-ben, ennek köszönhető a kar elnevezése is: PBC School of Finance.

A kar és a kínai jegybank közötti együttműködés gyökerei egészen a nyolcvanas évek elejére nyúlnak vissza.

A Tsinghua Egyetem, különösen a közgazdaságtudományi és pénzügyi kar, elkötelezetten dolgozik a nemzetközi együttműködések szélesítésén. Számos neves intézménnyel, például a Cornell Egyetemmel, a MIT Sloan School of Management-del és a Columbia Egyetemmel alakítottak ki közös programokat, amelyek célja a globális tudásmegosztás és a szakmai fejlődés elősegítése.

Related posts