A Vatikán hivatalosan is reagált, miután Izrael légicsapásai súlyosan megrongálták a gázai egyetlen katolikus templomot.

Gázában, a régió egyetlen keresztény templomát súlyos izraeli bombatámadás érte, ami Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök bocsánatkérését váltotta ki XIV. Leó pápától. Pietro Parolin, a Vatikán államtitkára pénteken a RAI-nak adott interjújában a konfliktust határtalan háborúnak minősítette, és kifejezte reményét, hogy mindkét fél részéről politikai akarat mutatkozik majd a vérontás lezárására.
Izrael egy tévedés folytán kilőtt bombája romba döntötte a Gázai övezet egyetlen katolikus templomát, a Szent Család-templomot, melynek következtében három ember életét vesztette. Ennek kapcsán Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök pénteken telefonon kért bocsánatot XIV. Leó pápától. Netanjahu hangsúlyozta, hogy sürgősen tűzszünetet kellene elérni, és véget kell vetni a háborúnak, figyelembe véve a humanitárius válság súlyosságát az övezetben.
Pietro Parolin bíboros, a Vatikán államtitkára az izraeli bombázást egy határok nélküli háborúként jellemezte, amikor a RAI olasz közszolgálati televíziónak nyilatkozott. A bíboros hangsúlyozta az átláthatóság fontosságát a gázai Szent Család templomot ért csütörtöki támadással kapcsolatban, amely sajnálatos módon három halálos áldozatot és tíz sebesültet hagyott maga után, köztük a plébánost, Gabriel Romanelli atyát. Az eseményekről az Index a Vatican News tudósítása nyomán számolt be.
Megismételte, hogy a Szentszék mindig nyitott a közvetítésre, azonban az "csak akkor működik, ha mindkét fél elfogadja".
XIV. Leó pápa és Benjamin Netanjahu telefonbeszélgetéséről szólva, hangsúlyozták, hogy az esemény súlyossága miatt elengedhetetlen volt a szentatya tájékoztatása az ügy fejleményeiről. A bíboros a telefonhívást a párbeszéd egy fontos és kedvező lépéseként értékelte, és ezt követően három kulcsfontosságú dologra vár:
Pietro Parolin szerint Izrael már több határt is átlépett, valamint drámai fejleménynek nevezte az incidenst. Emellett csak reméli, hogy valóban tévedés volt a támadás. Hangsúlyozta, hogy a Szentszék továbbra is felajánlja közvetítését a gázai konfliktus lezárására, de megjegyezte, hogy ehhez az kell, hogy mindkét elfogadja.
A háború lezárásához elengedhetetlen, hogy politikai akarat formálódjon, hiszen a konfliktus következményei mindenki számára elviselhetetlenek és pusztítóak. Az áldozatok és a szenvedés mértéke arra figyelmeztet, hogy a béke keresése sürgető feladat.
- jelezte a vatikáni államtitkár, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy csupán a reményét tudja kifejezni, miszerint a két fél valóban elkötelezett a tűzszünet mellett.