Van valós érdeklődő a Tisza Szállóra? Az ingatlanközvetítő válasza sokat mondó volt.

Külső megjelenése alapján úgy tűnik, hogy a város egykori büszkesége, a Tisza Szálló sorsa továbbra is a pusztulás felé halad. A szolnoki ikonikus épület azonban még mindig eladó, ezért érdeklődtünk, akad-e már érdeklődő a legendás szálloda iránt.
Eladásra kínáljuk Jász-Nagykun-Szolnok megye büszkeségét, Szolnok város legendás szállodáját, a Tisza Szállót. Ezt a patinás épületet sok helyi lakos szívügyének tekinti, hiszen nem csupán egy szálloda, hanem a város történetének és emlékeinek szerves része. Az ingatlan továbbra is elérhető, így lehetőség nyílik arra, hogy új fejezetet kezdjen a Tisza Szálló életében.
A Tisza Szálló továbbra is keres gazdára!
Márciusban számoltunk be arról, hogy a város egykori jelképének számító épület, a szálloda, új gazdára vár. Az OTP Ingatlanpont honlapján megjelent hirdetés szerint a kilencszázhatvannégy millió forintért keresnek új tulajdonost. A helyi közösség körében felmerült a közösségi finanszírozás ötlete, és még Jákob Zoltán, a város ismert vállalkozója is felkerült a potenciális befektetők listájára.
A fenti felhívással kapcsolatban az Ingatlan.com oldalán továbbra is elérhető az ajánlat, amelynek ára változatlanul közel egymilliárd forint. Hírportálunk szerdán telefonon kereste meg a közvetítőt a Tisza Szállóval kapcsolatban, érdeklődve arról, hogy van-e jelenleg érdeklődés az ingatlan iránt, és ha igen, milyen mértékű, valamint érkezett-e már komolyabb vételi ajánlat. Azonban a közvetítő nem tudott információt adni ezekről a kérdésekről. Különösen titokzatosan kezelte azt a lehetőséget is, hogy esetleg már zajlik egy üzleti tárgyalás az ingatlan kapcsán.
Sokat romlott az épület állapota
Ahogyan azt a Szoljon.hu korábban említette, a 1928-ban alapított szálloda egykor a vármegyeszékhely egyik legismertebb építménye volt. Sorsa a privatizációs időszakban drámai fordulatot vett: az addig városi tulajdonban lévő és állami üzemeltetésű hotelt 1991-ben a szálloda dolgozóiból álló vevőcsoport vásárolta meg. Később, 2010-ben, félmilliárd forintért kerültek a jelenlegi kínai tulajdonoshoz.
Ezt követően a Tisza Szálló egyre gyorsabb ütemben kezdte elveszíteni hajdani fényét és varázsát.