**Miért nem vonzódunk a "jófiúkhoz"? Nyolc ok, amiért a nők gyakran unják őket** 1. **Kiszámíthatóság**: A jófiúk általában következetesek és megbízhatóak, ami szuper tulajdonság, de néha a kiszámíthatóság unalmassá válhat. 2. **Hiányzó kihívások**: A n


A rosszfiúk különleges kisugárzása önbizalmat és dominanciát áraszt, ami csak fokozza a vonzerejüket. Akár az erő, bátorság, vagy a vezetői képességek terén, ők rendelkeznek a klasszikus "férfias" tulajdonságok szinte teljes arzenáljával. Ezen jellemzők révén képesek maguk köré vonzani másokat, miközben a kihívásokkal szemben is megállják a helyüket.

Kutatások alapján a férfiasságot gyakran a megnövekedett szexuális vonzerővel azonosítják, mind a női, mind a férfi perspektívából. Ez pedig arra enged következtetni, hogy számos nő vonzalma gyakran a vezetői szerepet betöltő férfiak irányába mutat.

A jófiúk sokszor unalmasnak tűnnek, bár a jó és az unalmas között bizonyosan van egy finom határ. A nők nem akarnak unalmas férfiakat, és a férfiak gyakran nem értik, hogy hogyan legyenek kedvesek és izgalmasak egyszerre. Ezt pedig nem csak a jó, hanem a rosszfiúk sem értik, jó eséllyel.

Természetesen, ki az, aki szívesen adná ki a pénzét egy rosszfiúnak, mintha csak egy bankautomata lenne? Ki élvezi, ha lekezelően bánnak vele, vagy éppen hogy megalázzák? Ahogy senki sem vágyik arra, hogy a beszélőre járjon, és óvadékot fizessen, úgy nem is érdemes ennyire messzire tekinteni. Egy nő sem szeret azzal a rémálommal szembesülni, hogy megcsalják, vagy hogy csupán egy eszközként használják az érzéseit, hogy egyszerűen nem értékelik. Ráadásul, normális körülmények között, egy nőnek nem kellene a párja terapeutájának lennie. Vagy talán mégis?

Sokan úgy vélik, hogy minden ideális férfi lelkében ott bujkál egy jó- és egy rosszfiú, akik folyamatosan versengenek egymással. A férfiak tehát ezen a vékony határvonalon egyensúlyoznak, attól függően, hogy éppen milyen életszakaszban vannak. Az, hogy melyik oldalon töltik a legtöbb időt, nagyrészt a személyiségük és hangulatuk függvénye, és kétségtelen, hogy van némi igazság abban, hogy ez a dinamika formálja a viselkedésüket.

A szívélyes férfiak gyakran úgy érzik, hogy hoppon maradnak, mivel a nők nem igazán értékelik az érzéseiket. Ezzel szemben a nők azt mondják, hogy csupán unalmasnak találják a helyzetet, és hogy a férfiaknak nemcsak kedvesnek, hanem izgalmasnak is kellene lenniük ahhoz, hogy igazán felkeltsék az érdeklődésüket.

Íme nyolc ok, ami különösen elriasztóan hat a nőkre:

1. Néha nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire kedves!

A barátságos srácok néha túlzottan is kedvesek tudnak lenni. Valóban, senki sem lehet mindig ennyire jószívű, hacsak nem egy szent, és a nők ösztönösen kételkednek ebben, hiszen a túlzott kedvesség gyakran hamisnak tűnik. Vajon van valami titkuk? A Rochesteri Egyetem és az Interdiszciplináris Központ kutatása szerint a nők gyakran kevésbé vonzónak találják a túlságosan kedves férfiakat, míg a „rosszfiúk” sokkal hitelesebbeknek és valóságosabbnak tűnnek számukra.

A bájos fiatalemberek gyakran küzdenek az önértékelésükkel.

A lábtörlők iránti tiszteletlenség sok mindent elárul a társadalmi dinamikákról. A kedves férfiak gyakran nem húzzák meg a határaikat, és nem támasztanak valódi elvárásokat. Ezzel szemben a "rosszfiú" mentalitású férfiak soha nem engedik, hogy egy nő átjárjon rajtuk vagy irányítson. A nők sokszor nem értékelik azokat a férfiakat, akiket könnyedén manipulálhatnak, hiszen az ilyen viselkedés nem tükröz férfias erőt. Ha valaki nem képes megvédeni magát, akkor hogyan bízhatnánk abban, hogy megvéd egy valódi veszélytől, mint például a kardfogú tigris? Ahol nincs tisztelet, ott a vonzalom is elhalványul. A kölcsönös tisztelet pedig kulcsfontosságú egy kapcsolat tartós sikeréhez.

3. A szeretetteljes férfiak sokszor túlságosan is kiszámíthatóak, ami néha unalmasnak tűnhet.

A legtöbb ember monoton, előre megtervezett életet folytat, ami miatt az izgalmas és kissé kiszámíthatatlan egyének rendkívül vonzóak, ahogyan azt a McKendree Egyetem kutatásai is igazolják. A "rosszfiúk" mindig izgalmat hoznak, míg az unalmas, kiszámítható karakterek soha nem jelentenek igazi kihívást. A kedves, jófiúk pedig gyakran nem kínálnak semmilyen izgalmat. A kiszámíthatóság, a monotónia és a kihívások hiánya pedig végső soron kiábrándító. Az élet íze a váratlan fordulatokban rejlik, amelyek színt visznek a mindennapokba.

4. A lázadó személyiségek vonzereje mélyen gyökerezik a génjeinkben.

A Pew Research Center tanulmányai rávilágítanak arra, hogy a nők evolúciós szerepe elsősorban az utódok kihordására és nevelésére összpontosul. Azonban sok nő hajlamos arra, hogy megpróbálja "megjavítani" a nehezen kezelhető férfiakat, vagyis a rosszfiúkat. Gyakran elhiszik, hogy a szeretetük elegendő ahhoz, hogy megváltoztassák őket, mintha a szívük ereje képes lenne elhárítani a nehézségeket. Ezzel szemben a kedves és megbízható férfiak ritkán igényelnek ilyenfajta "megmentést" vagy nevelést.

5. A nők szeretik fontosnak érezni magukat.

Az előzőekből levonható, hogy a rendes férfiak általában maguktól is helyénvalóan viselkednek, míg a problémásabb karakterek könnyen egyfajta „projektté” válhatnak. Sok nő abban a hitben él, hogy ha sikerülne „kiformálniuk” egy számukra ideális párt, az garantáltan hűséges marad. Ez azonban téves elképzelés, sőt, kifejezetten veszélyes azt gondolni, hogy az a férfi, akiből mi hoztunk ki a legtöbbet, biztosan mellettünk marad.

6. A jófiúk sokszor sebezhetőnek látszanak.

A 2012-es kutatások rávilágítottak arra, hogy a nők tudatalatti szinten az erős génekkel rendelkező potenciális partnerek iránt vonzódnak. A "rosszfiúk" tehát sokkal nyilvánvalóbban közvetítik ezt az erőteljes genetikai üzenetet. Ezzel szemben a kedves, figyelmes férfiak gyakran aggódnak amiatt, hogy elveszíthetik a párjukat, és ezzel a viselkedésükkel éppen azt a benyomást keltik, hogy gyengék.

7. A figyelmes fiúk elkötelezettsége sok nő számára meglepő és esetleg ijesztő élmény lehet.

Amikor egy nő mélyen, akár tudat alatt is fél az intimitástól, gyakran úgy érzi, hogy a rosszfiúk mellett könnyebben védheti meg magát. Hiszen ők sosem engedik, hogy igazán közel kerüljön hozzájuk, így az érzelmi kockázat minimálisra csökkenthető. Ezzel szemben a jófiúk, akik sokkal inkább vágyják az elköteleződést, könnyebben megélik az intimitást, ami viszont a nő számára ijesztő lehet. Az őszinte kapcsolat és az érzelmi kötődés lehetősége sokszor kihívást jelent, és a félelem miatt a nő inkább a távolságot választja.

8. Sok nőnek alacsony az önbecsülése.

Az ilyen nők számára gyakran kihívást jelent, hogy elfogadják, amikor valaki kedvesebben és figyelmesebben bánik velük, mint ahogyan azt saját magukkal teszik. Ezzel szemben a rosszfiúk tökéletesen illeszkednek a bennük élő hiedelmekhez, és megerősítik azokat abban a hitükben, hogy nem érdemelnek többet ennél.

Összességében tehát kijelenthetjük: a nőket nem a jóság űzi el, hanem az unalom. Mert bármilyen rosszfiú is a rosszfiú, idővel minden nő odébb áll, ha nem szeretik. Azonban lehet akármilyen jó egy jófiú, ha unalmas mellette az élet, a nő szintén odább áll.

Related posts