Milánóban január elsejétől kezdve a szabadban is tilos az önfeledt dohányzás - számolt be a PestiSrácok.


Milánóban január elsejétől kezdődően a szabadban is korlátozzák a dohányzást, így a város lakói és látogatói nem élvezhetik már önfeledten a cigarettázás örömét. A változás célja, hogy javítsák a közegészséget és csökkentsék a másodlagos füst hatásait. PestiSrácok.hu 2024-12-16

Egyre inkább kitaszítottnak érezhetik magukat a dohányosok a világban, hiszen már jóideje nem lehet éttermekben, pubokban, buszmegállóban és más zárt téren dohányozni. Milánóban azonban már a szabadtéri dohányzás sem lesz egyértelmű, ugyanis legalább tíz méter távolságot kell tartani a többiektől annak, aki dohánytermékre akar rágyújtani a város utcáin, éttermi teraszain vagy más szabadtéri helyszínein január elsejétől, amikortól szigorítás lép életbe.

Az önkormányzati szabályozások alól kivételt képeznek az elektromos cigaretták. E döntést az is támogatja, hogy Olaszországban Milánó az első város, amely szinte teljesen füstmentes környezetté szeretne alakulni.

A hagyományos dohánytermékek használatára vonatkozó szabályozásokat már 2021 óta szigorúan ellenőrzik. Azóta szigorú tilalom vonatkozik a dohányzásra a közparkokban, játszótereken, sportpályákon, valamint a tömegközlekedési megállókban és temetőkben, amennyiben a környéken más emberek is tartózkodnak, legalább tízméteres távolságra. Emellett négy éve a San Siro stadion területén is elképzelhetetlen a dohányzás.

Ugyanez az előírás január elsejétől az utcákra, a bárok és éttermek szabadtéri teraszaira is érvényes lesz. A többi gyalogostól vagy vendégtől legalább 10 méter távolságot kell majd betartani, ami majdhogynem lehetetlenségnek számít, hacsak nem éjszaka sétál és gyújt rá valaki a milánói utcákon.

A szabálysértéseket elkövetők 40 és 240 euró közötti pénzbírsággal sújthatók.

Olaszországban 2005 januárjában életbe lépett egy jelentős intézkedés: a közintézményekben tilos lett a dohányzás. Ezenfelül a köztéri dohányzásra vonatkozóan is bevezettek egy biztonsági távolságot, amely célja a füstmentes környezet biztosítása volt.

2012-ben a dohánytermékek vásárlásának minimális életkorát 18 évre emelték, ezzel igyekezve csökkenteni a fiatalok hozzáférését a káros szenvedélyekhez.

Forrás: MTI, kép: Canva

Persze, szívesen segítek! Milyen témáról szeretnél Facebook hozzászólást írni? Esetleg valami különleges eseményről, személyes élményről, vagy egy átgondolt véleményről? Mondd el, és én egyedi szöveget készítek neked!

A dohányzás kérdése Milánóban egyre inkább a középpontba kerül, hiszen a város vezetése különböző intézkedésekkel próbálja csökkenteni a füstölés gyakoriságát. A helyi tiltások célja, hogy egészségesebb környezetet teremtsenek a lakosok és a turisták számára. A füstmentes zónák kialakítása, valamint a nyilvános helyeken való dohányzás korlátozása nemcsak a légszennyezés csökkentését szolgálja, hanem a közösségi tudatosság növelésére is ösztönöz. Milánó, mint a divat és a kultúra fellegvára, példát mutat a fenntartható életmód irányába, és ezáltal hozzájárul a globális egészségügyi kihívások kezeléséhez is.

Related posts