Moszkva jelentős bejelentést tett az orosz-ukrán tárgyalásokkal kapcsolatban | Demokrata


Peszkov közölte, hogy "amint az elnök ezt szükségesnek tartja", a Kreml be fogja jelenteni, hogy ki képviseli majd Oroszországot az Ukrajnával folytatandó tárgyalásokon. Egyéb kommentárt nem fűzött a témához.

A szóvivő megfogalmazása szerint Európa hozzáállása az ukrajnai konfliktus rendezéséhez "nem mentes a torzítottságtól, inkább a háború elhúzódását segíti elő, és éles kontrasztban áll Moszkva és Washington megközelítéseivel". Hozzátette, hogy Európa "teljes mértékben Ukrajna mellett áll", így nem lehet kijelenteni, hogy a tárgyalásokhoz való viszonyulása pártatlan és kiegyensúlyozott lenne.

Alekszandr Grusko, az orosz külügyminiszter-helyettes, a TASZSZ hírügynökségnek nyilatkozva kifejtette, hogy Franciaország, Nagy-Britannia és Németország nem szándékozik véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, sőt, úgy tűnik, hogy a helyzet elhúzására törekednek.

"Ha eltekintünk a politikai lépéseiket övező szólamoktól, akkor a legfőbb céljuk Oroszország legyőzése a harctéren, Oroszország nemzetközi elszigetelése, gazdaságának megfojtása és a rezsimváltás. Mind a négy területen teljes kudarcot vallottak. Ez azonban egyáltalán nem csillapítja a vágyukat, hogy elérjék céljukat"

A diplomata kifejezte aggodalmát, miszerint az Északi Áramlat gázvezetékek felrobbantása rávilágít arra, hogy az európai országok tehetetlenek saját nemzeti érdekeik védelmében. Véleménye szerint Európa csendben tűrte ezt a szabotázsakciót, amely nem csupán Németországot, hanem az egész kontinens gazdasági stabilitását is veszélyezteti. Gruskov úgy véli, hogy az orosz energiaforrásokról való lemondás komoly gazdasági válságot hozhat számos uniós ország számára, ami súlyosan érintheti az EU gazdaságát és polgárainak életminőségét.

Legalább két ország, nevezetesen Magyarország és Szlovákia, már most nyíltan kijelentette, hogy mindent el fognak követni annak érdekében, hogy ezek a tervek ne valósuljanak meg. Ezek az államok rendkívül érdekelt felei a zavartalan, kiszámítható és átlátható árazású szállításoknak Oroszországból, és tisztában vannak vele, hogy gazdasági jólétük közvetlenül összefonódik az Oroszországgal folytatott együttműködés mértékével.

- emelte ki a miniszterhelyettes.

Andrej Kartapolov, az orosz parlament alsóházának védelmi bizottságát vezető politikus kedden Moszkvában nyilatkozott az újságíróknak. Kifejtette, hogy a NATO-tagállamok felülvizsgálják katonai doktrínájukat, mivel céljuk a hadiiparuk újbóli megerősítése és a jövőbeli konfliktusokra való felkészülés. A képviselő hangsúlyozta, hogy Oroszország olyan egyedülálló fegyverekkel rendelkezik, amelyek képesek bármilyen feladatot teljesíteni egy fegyveres összecsapás során, és figyelmeztetett a szükséges válaszlépésekre is.

Peszkov említést tett a 2014-ben Kelet-Ukrajna fölött lelőtt malajziai Boeing utasszállító repülőgép ügyéről is. Kifejezte, hogy véleménye szerint az ezzel kapcsolatos vizsgálat eredményei elfogultak és nem tükrözik a valóságot.

Related posts