A magyarok egyre ravaszabbak lettek a boltban való vásárlás során, és ezzel együtt okosabban költik el a pénzüket. Te is közéjük tartozol?


Elég érdekes, hogy minél magasabb a nettó kereset, annál kisebb hányadát költjük el a boltokban. De mit csinálnak most másképp a magyarok?

Az utóbbi években Magyarországon a vásárlási szokások terén markáns átalakulások figyelhetők meg. Az infláció emelkedése, a gazdasági helyzet instabilitása és a növekvő megélhetési költségek arra ösztönözték az embereket, hogy újragondolják pénzügyi döntéseiket és költési szokásaikat. Felmerül a kérdés: vajon ezek a módosítások tudatos, spórolásra irányuló lépések eredményei, vagy csupán a kényszer szülte megszorítások következményei?

A magyar kiskereskedelemben az elmúlt években jelentős visszaesés volt tapasztalható. A Piac&Profit beszámolója szerint tavaly a fizetések 39 százalékát költöttük el a kiskereskedelemben, ami a - kiskereskedelmi forgalmat tekintve igen komoly visszaesést mutató - covid événél is alacsonyabb érték.

Míg 2024-ben a reálbérek 9,2%-kal emelkedtek, a kiskereskedelmi forgalom mindössze 2,6%-os növekedést mutatott, ami arra utal, hogy jelentős változások zajlanak a fogyasztási szokások terén. A tudatos vásárlás és a költséghatékony életvitel egyre fontosabb szerepet játszik a családok életében, sőt, még azok is visszafogják kiadásaikat, akik magas nettó jövedelemmel rendelkeznek.

Related posts