Tarjányi Péter: Trump Panamával kapcsolatos ígéretei valójában megvalósultak.


Hol tart a békéért vívott küzdelem, illetve képes lesz-e normalizálni kapcsolatát Irán és az Egyesült Államok?

Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ Tarjányi Péter a Frontvonal legújabb adásában. A biztonságpolitikai szakértő szerint az amerikaiaknak geopolitikai szempontból érdeke, hogy mielőbb irányításuk alá vonják a csatornát, hiszen a Csendes-óceánt és az Atlanti-óceánt összekötő Panama-csatorna kiemelten fontos az amerikai haditengerészetnek.

Ezen kívül gazdasági szempontok is jelentős szerepet játszanak, mivel Kína az évek során egyre több érdekeltségre tett szert a csatorna környékén. Ennek következtében a térségben nemcsak a kereskedelmi, hanem a katonai befolyásuk is fokozódott. Tarjányi megjegyzi, hogy az Egyesült Államok célja ennek mielőbbi megakadályozása.

Egy kifejezetten határozott döntéssorozat bontakozik ki előttünk. Miközben a világ a gazdasági intézkedéseket figyelemmel kísérte, kevesen vették észre, hogy az Egyesült Államok hadserege visszatért a katonai támaszpontokra, amelyeket korábban, az 1990-es években üzemeltetett a térségben és Panamában. Így tehát Trump ígérete, amely Panamával kapcsolatosan hangzott el, valójában megvalósult.

- mondta a szakértő a műsorban.

A beszélgetésben szóba került az is, hogy az orosz és az amerikai kommunikációban az utóbbi időben vannak átfedések. Az amerikai elnök nemrég kijelentette, hogy Vlagyimir Putyinon kívül Joe Biden és Volodimir Zelenszkij is felelős az orosz-ukrán háborúért. Az oroszok reagáltak erre, megerősítve az amerikai kommunikációt.

A tűzszüneti tárgyalások üteme messze elmarad attól, amit Washington és Donald Trump remélt, azonban a putyini kommunikációs gépezet rendkívüli módon próbálja kiegészíteni a Trump által képviselt retorikát. Ebben a helyzetben, ha egy ellenfél ugyanazokat a gondolatokat és üzeneteket közvetíti, mint a republikánusok, azt mesterien lehet kihasználni a demokraták ellen az Egyesült Államok politikai színpadán.

- mondta Tarjányi Péter, majd kifejtette, hogy Amerika és Irán tárgyalóasztalhoz ültek, miután Donald Trump arra kérte Teheránt, hogy álljon le a nukleáris programjával.

A biztonságpolitikai elemzők véleménye szerint Irán számára nem előnyös egy fegyveres konfliktus kirobbanása, ezért a teheráni vezetés óvatosan közelíti meg a tárgyalásokat. Sokan úgy hiszik, hogy hatékony kommunikációval és különféle diplomáciai lépésekkel jelentős eredményeket lehet elérni Donald Trump elnöknél. Ennek érdekében Irán és Oroszország folyamatosan egyeztet, és arra törekednek, hogy üzeneteik kedvező fényben tüntessék fel őket az amerikai politikai vezetés szemében.

Jelenleg Moszkva és Teherán számára a legfontosabb cél az, hogy elkerüljék a támadásokat. Ezt a célkitűzést különféle tárgyalási stratégiák révén, összehangoltan próbálják érvényesíteni Washington irányába.

A legfrissebb epizódban a Frontvonal csapata bepillantást nyert abba, ahogyan a Rush nevű kutya segítségével Mátyás, a Moricz Protection Workout alapítója, valamint vezető oktatója, Adrien, bemutatják egyedülálló kiképzési módszereiket. A kutya teljesítménye lenyűgöző módon tükrözi a szakemberek innovatív megközelítését.

Related posts