Trump titkosított dokumentumokat hozott nyilvánosságra, amelyek Martin Luther King életére és munkásságára vonatkoznak. Az iratok új fényben tüntetik fel a polgárjogi harcost, és egy sor eddig ismeretlen információt osztanak meg a személyes életéről és po

Hétfőn az amerikai Igazságügyi Minisztérium több mint 240 ezer oldalnyi dokumentumot tett közzé a Martin Luther King elleni merényletről, számolt be róla a Reuters. Az anyagok között szerepelnek az FBI által készített feljegyzések is, amelyek az emberi jogi aktivista lejáratására irányuló megfigyelések során születtek. Az akták a Nemzeti Levéltár hivatalos weboldalára kerültek feltöltésre, és a közlemény szerint a jövőben további dokumentumok is nyilvánosságra kerülnek.
Martin Luther King 1968. április 4-én tragikus körülmények között vesztette életét Memphisben, Tennessee államban, amikor merénylet áldozatává vált. Az az év különösen mozgalmas volt az Egyesült Államok történetében, hiszen számos politikai és társadalmi feszültség zajlott a háttérben.
Az FBI az 1950-es és 1960-as években aktívan nyomon követte Martin Luther King tevékenységét, sőt, telefonbeszélgetéseit is lehallgatta. Az indoklásuk szerint az emberi jogi aktivista gyanús kommunista kapcsolatokkal bírt, azonban ez a vád valójában megalapozatlan volt. Az utóbbi időszakban az FBI elismerte, hogy King ügyében súlyos visszaéléseket követtek el, és túllépték a jogkörük határait.