Trump vámintézkedései súlyosan érinthetik az európai acélipart, ami komoly gazdasági következményekkel járhat. Az ilyen jellegű importkorlátozások nemcsak a gyártást, hanem a munkahelyeket is veszélyeztetik, továbbá a versenyképességet is aláássák. Az acé


Román escortlányt gyilkoltak meg, a holttestét egy bőröndbe rejtve találták meg.

Trump döntése, amely az acélimportra kivetett vámokat 25 százalékról 50 százalékra emelte, azonnali hatással volt az európai acélgyártókra. "Az acél az értéklánc elején áll, így sok bizonytalanságot okoz a megszakadt ellátási láncok számára, amelyeknek hirtelen sokkal drágább acéllal kell dolgozniuk" - nyilatkozta a The Guardian-nak.

A kínai acél dömpingje egyre nagyobb terhet ró az európai piacra, hiszen az alacsony árú import folyamatosan lefelé nyomja az árakat. Az Eurostat legfrissebb adatai alapján 2025 első negyedévében a kínai acélimport 36%-os növekedést mutatott, ami tovább rontja a már amúgy is nehéz helyzetet. Emellett az orosz acél is jelen van a piacon, évi 3-4 millió tonna mennyiséggel, ami tovább fokozza az árversenyt.

Az acél nem csupán gazdasági tényező, hanem stratégiai fontosságú anyag is, amely nélkülözhetetlen a katonai biztonság és az ipari önállóság szempontjából. "Ha az európai acélipar eltűnik, akkor az rengeteg járulékos veszteséggel fog járni" - figyelmeztetett Henne. Az Európai Bizottság jelenleg tárgyalásokat folytat Kínával a dömpingárakról, de az idő sürget.

Az Eurofer, az EU acélkereskedelmi szövetsége szerint az amerikai vámok "súlyos csapást mértek" az iparág fellendülési esélyeire, és sürgős intézkedéseket sürget az ágazat megmentése érdekében. Henne szerint Trump vámstratégiája hosszú távon az amerikai gazdaságot is károsíthatja.

Related posts